Endüstri 4.0 Nedir?

Endüstri 4.0 olarak adlandırılan 4. sanayi devrimi, bilişim teknolojileri ve endüstriyi bir araya getirmeyi amaçlayan bir stratejidir. Endüstri 4.0, bugün kullanılan otomasyon cihazlarına göre daha az yer kaplayan, daha az maliyetli, daha az enerji ile çalışan, daha az ısı üreten ve daha stabil donanım ve yazılımların kullanılmasını ve bu cihazların birbiri ile veri alışverişi yapmalarını temsil eder.

2011 yılında ortaya atılan bu fikrin ardından çıkan yeni nesil denetleyici kartlar ve işletim sistemleri ile artık insanlardan neredeyse bağımsız olarak kendilerini kontrol ve optimize eden makineler hayatımıza girdi.

Bu kontrolcüler savunma sanayiinden, otomobillere, elektrikli ev aletlerinden uydulara ve telefonlara kadar pek çok alanda kullanılmaktadır.Gömülü yazılım işte bu entegre sistemleri kontrol eden yeni nesil mikro denetleyicilerin programlanmasını sağlayan mühendislik dalıdır.Neden DUKA Teknoloji?

DUKA Teknoloji öncelikli olarak sanayi işletmelerinin sorunlarını ortadan kaldırmak ve onlara katma değerli üretim yapma imkanı sağlamak üzere kurulmuş bir şirkettir.

Standart otomasyon sistemlerinin yanıt veremediği özel amaçlı üretim sistemlerinizde çalışacak PCB kartlar ve gömülü yazılım geliştirme hizmetleri konusunda bir telefon kadar uzağınızdayız.

Hemen İletişime Geç